لباس مجلسی + 4 نکته برای اندام های مختلف بانوان و آقایان

لباس - لباس مجلسی

لباس مجلسی و شلوارغواصی مردانه اسیکس جزو استایلی است که باید با توجه به شکل انداممان انتخاب کنیم. اندام ها شکل های متخلفی از جمله: سیبی شکل، مستطیلی، مثلث و…است. از لباس مجلسی در مهمانی ها، تولد، جشن و…استفاده می شود. برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشیم، باید به فرم مناسب خودممان توجه داشته باشیم. در ادامه به بررسی انواع مدل لباس مجلسی برای اندام های مختلف می پردازیم. علاوه براین تمام نکاتی که باید در رابطه با ست کردن این استایل بدانید را، در اینجا آوردیم. همچنین برای خرید شلوارغواصی مردانه می توان به سایت زنبیل نو مراجعه کرد.

فهرست تصاویر

مجلسی 1فرم اندام

مجلسی 2فرم صورت

مجلسی 3 اکسسوری

 نکته1: بررسی شکل اندام ها در خرید لباس مجلسی برای آقایان

شلوارغواصی مردانه اسیکس، از جمله شلوار هایی است که اندام شما را در هرحالتی، زیبا نشان می دهد. آقایان دارای 5فرم مثلث، مثلث معکوس، مستطیل، بیضی و ذوزنقه هستند. در اندام مثلثی، قسمت ران، لگن و شکم پهن تر از بقیه قسمت ها است. هرچه از قسمت ران به سمت شانه ها برویم، اندازه ها کمتر می شود. در اندام مثلث معکوس، پهنای شانه ها نسبت به دور کمر و باسن، بیشتر است. این افراد می توانند با ورزش به اندام ذوزنقه تبدیل شوند.

این فرم از بدن جزو بهترین فرم ها برای آقایان است. در این اندام، پهنای سرشانه از دور کمر بیشتر است. در اندام مستطیل، اندازه سرشانه، دور سینه، دور باسن و کمر، به یک اندازه است. اندازه ها در فرم بیضی، دقیقا شبیه به اندام مستطیلی است. تنها تفاوتش در اندازه ی شکم است. در فرم بیضی اندازه ی شکم از سایر قسمت ها بیشتر است. شکل اندام به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل هورمون، رشد استخوان بندی در دوران بلوغ و ژنتیک است.

مجلسی 1فرم اندام

نکته2: بررسی شکل اندام ها در خرید لباس مجلسی برای بانوان

اندام مستطیلی: در این شکل از اندام اندازه شانه، سینه، کمر و باسن تقریبا یکسان است. در این فرم از بدن، انهای دور کمر به ندرت دیده می شود. در نتیجه ممکن است دردسر هایی برای افراد ایجاد کند. البته هر فرمی از اندام، ویژگی های خوب خودش را دارد. افراد باید براساس ویژگی های خوب خود، لباس انتخاب کنند. مثلا در این اندام، نقطه قوت شما، پاهایتان هستند. باید لباس هایی مثل: شلوارجین چسبان، شلوار راسته و لباس های تنگ را انتخاب کنید. در انتخاب لباس مجلسی نیز به نقاط قوت و ضعف خود توجه داشته باشید.

اندام مثلثی: شانه ها و سینه ها لاغرتر و باسن و ران ها بزرگ تر هستند. کمر در این افراد پهن است. همچنین اکثر این افراد بازوهای ظریفی نیز دارند. برای اینکه نقطه ضعف این شکل از اندام را کم کنیم، باید بر روی قسمت بالا تنه تمرکز کنیم. باید تمرکز را از پایین تنه بردارد و روی کمر، سینه و شانه ها متمرکز شود. بیشتر افراد از قسمت پهلو ها به ویژه قسمت پشتی ناراضی هستند، که باید با انتخاب درست، پوشیده شود. بهترین لباس های مجلسی این فرم، لباس های آستین پفی، یقه قایقی، لباس های زیر اسفنجی وشلوارهای رنگ تیره هستند.

اندام بیضی: کسانی که دارای این اندام هستند، سینه های برجسته تری نسبت به بخش های دیگر اندامشان دارند. باسن این افراد باریک است. گودی کمر این افراد چندان مشخص نمی شود. همچنین این بخش در کنار سینه ها، پهن تر از قسمت های دیگر اندام است. بهترین لباس های مجلسی این فرم، یقه هفت، دامن ماهی، لباس های کمربند دار و دامن های تا زانو هستند. همچنین یقه قایقی، یقه اسکی و لباس هایی که روی سینه جیب دارند، جزو بدترین انتخاب ها هستند. م ی توان آن را از سایت زنبیل نو تهیه کرد.

بررسی انواع شکل اندام ها در خرید لباس مجلسی

اندام مثلث معکوس: در این فرم، بالاتنه یعنی سینه و بازوها پهن است و باسن و کمر باریک است. اکثر افراد از سینه و بازوهای خود ناراضی هستند. به همین دلیل این نقطه ضعف این فرم از اندام است. بنابراین از پوشیدن لباسی که بر این قسمت متمرکز است، خودداری کنید. لباس چین دار، لباس یقه هفت، پیراهنی که از وسط باز می شود، انتخاب های خوبی برای لباس مجلسی است. همچنین یقه های چندلایه، آستین پفی، لباس هایی با دور کمر تنگ از بدترین انتخاب ها برای این اندام است.

اندام ساعت شنی: در این فرم از بدن، سینه ها و باسن افراد ازدور کمر آنها، بزرگ تر است. می توانید دقیقا یک ساعت شنی را تصور کنید. این فرم از بدن، جزو بهترین اندام برای زنان شناخته شده است. به همین دلیل می توان انواع زیادی از لباس ها را انتخاب کرد. نکته این است که تمرکز بر انحنای کمر باشد که مهم ترین مزیت این فرم است. بنابراین انواع مدل های لباس مجلسی با این اندام ست می شوند. یقه ی هفت، کمربند به ویژه کمربند پهن، دامن های چاک دار ولباس کمرچین، جزو بهترین انتخاب ها هستند.

نکته3: انتخاب لباس مجلسی بر اساس فرم صورت و رنگ پوست

هر فردی دارای فرمی از صورت است. براین اساس5 مدل فرم شناخته شده است. صورت گرد، مثلثی، قلبی، مستطیلی و کشیده، فرم های صورت هستند. در انتخاب لباس مجلسی، اگر صورت گردی دارید، مدل های یقه هفت، قایقی و دلبری مناسبتان است. همچنین یقه های ایستاده و بلند اصلا مناسب نیست. برای خرید لباس مجلسی، اگر صورت شما مثلثی است، یقه گرد و یقه دلبری مناسب شماست. همچنین اگر صورت قلبی شکل دارید، هنگام خرید لباس مجلسی به یقه ایستاده و بلند یا عریض، توجه کنید. هنگام خرید لباس مجلسی، اگر فرم صورت شما مستطیلی است، یقه گرد، سابرینا و دلبری مناسبتان است. همچنین اگر صورت شما به فرم کشیده است، یقه های گرد ویا عریض مناسب شماست.

نکته بعدی حائز اهمیت هنگام خرید لباس مجلسی، رنگ پوست خود است. صرفا انتخاب رنگ سال، کار شما را راحت نمی کند. در برخی موارد، انتخاب نادرست رنگ لباس با پوست، زیبایی و جلوه چهره ی شمارا می گیرد. اگر دارای پوست روشن هستید، لباس های تیره برایتان مناسب است. علاوه بر این، بیشتر رنگ ها برای این افراد خوب است. افرادی که دارای رنگ پوست گندمی هستند، رنگ های روشن چهره ی آنها را متعادل می کند. همچنین افراد با رنگ پوست تیره، رنگ های روشن آنها زیبا می کند. اگر برنزه کردید، مجاز به انتخاب همه ی رنگ ها، بجز رنگ های تیره هستید. همچنین برای تهیه لباس مناسب، می توان به سایت zanbilno مراجعه کرد.

مجلسی 2فرم صورت

فرم صورت - لباس مجلسی
فرم صورت – لباس مجلسی – زنبیل نو

نکته4: اکسسوری هایی که با انواع لباس مجلسی بانوان ست می شوند

نکته ای که هنگام ست کردن اکسسوری با لباس مجلسی باید به آن توجه کنید، یقه است. اگر لباستان یقه باز یا زیر شانه ای است، گردنبند یقه ای یا گلوبند مناسبتان است. اگر لباس مجلسی شما، یقه اسکی است، گردنبند چوکر مناسب شما است. اگر کت می پوشید یا لباس مجلسی شما یقه هفت است، گردنبند پرنسسی مناسب شما است. گردنبند های ضیافتی برای لباس مجلسی یقه بسته مناسب است. همچنین گردنبند های چند لایه برای لباس مجلسی یقه ملوانی انتخاب خوبی است. گردنبند های اپرا و کمند، با انواع یقه های لباس مجلسی ست می شود. اگر لباس مجلسی شما، مدل دار یا پرکار است، فقط یک جفت گشواره ی ساده با آن ست کنید.

رنگ لباس مجلسی یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب اکسسوری است. اگر لباس شما رنگ های سرد مثل آبی، یاسی و صورتی دارد، ست نقره ای جذابیتش را افزایش می دهد. لباس های مجلسی با رنگ گرم مثل زرد، نارنجی، سبز و قهوه ای، ست طلایی برای آن مناسب است. ست مروارید همیشه جزو زیورآلات ترند بوده است. اگر لباس مجلسی شما مشکی است، از ست مروارید استفاده کنید. زیوآلاتی که فیروزه هستند، برای لباس مجلسی که دارای تناژ آبی یا سورمه ای است، انتخاب بسیار جذابی است. اگر زیورآلات طلایی را با لباس مجلسی مشکی ست کنید، زیبایی لباستان را چند برابر می کند. برای خرید لباس در انواع رنگ ها، به سایت zanbilno مراجعه کنید.

نکته5: اکسسوری هایی که با انواع لباس مجلسی آقایان ست می شوند

برخی اکسسوری ها با بانوان مشترک است. به طور کلی اکسسوری مردان شامل: کمربند، ساعت مچی، دستبند، عینک آفتابی، زیورآلات، کراوات، کیف دستی و کیف پول است. همچنین دکمه ی سرآستین، ساس بند، دستمال جیبی و  دستمال گردن نیز جزو اکسسوری های آقایان است. ساعت مچی جزو اصلی ترین اکسسوری های آقایان است. می توان از این اکسسوری در هرجا و مکان استفاده کرد. اگر جنس بند یا قاب ساعت شما، استیل است، فقط با اکسسوری هایی به رنگ نقره ای ست می شود. برای ست کردن کمربند، باید به ست بودن چرم کمربند و کفش دقت کنید. همچنین می توانید متریالی مثل سگگ کمربند را، با کفش خود ست کنید.

مجلسی 3 اکسسوری

اکسسوری - لباس مجلسی
اکسسوری – لباس مجلسی – زنبیل نو

نکته6: انتخاب اکسسوری مناسب فرم صورت در خرید لباس مجلسی

صورت گرد: در این فرم از صورت از زیورآلاتی استفاده کنید که فرم صورت شما را متعادل کند. گردنبند هایی که بلندی آنها تا سینه می رسد، گوشواره های زاویه دارو بلند با اشکال مربع، مناسب شماست. سعی کنید از گوشواره های دایره ای استفاده نکنید، چون گردی صورت شم چند برابر می کند.

صورت بیضی: تقریبا تمام مدل ها با این فرم از صورت تطبیق پذیراست. با این حال بهترین پشنهاد برای این فرم، گوشواره های حلقه ای و آویزا است.

صورت مربعی: زیورآلاتی که انتهای آنها دارای آویز یا جواهرات ریز باشد، برای این فرم مناسب است. به دلیل اینکه توجه را از قسمت زاویه دارصورت مخصوصا چانه دور کند. آویزهای با شکل منحنی وبزرگ و گوشواره های دایره ای برای این فرم، بهترین انتخاب است.

صورت مستطیلی: برای اینکه از کشیدگی این فرم کاسته شود، گوشواره های میخی و آویزهای کوتاه مناسب است.

صورت قلبی: بهترین انتخاب برای این فرم، گرنبند های کوتاه است. زیرا چانه ی باریک را گرد تر نشان می دهند. گوشواره های آویز نیز انتخاب جذابی برای این فرم از صورت است.

فرم صورت الماسی: برای اینکه پیشانی پهن تر دیده شود، گوشواره های حلقه ای وگوشواره های بلند با شکل منحنی مناسب است.

جمع بندی: ست کردن لباس مجلسی برای انواع اندام ها

در بالا درباره ی چگونگی ست کردن انواع مدل لباس مجلسی با فرم صورت و بدن و رنگ پوست، گفتیم. برای اینکه بتوانید همیشه بهترین انتخاب را داشته باشید، باید بارها این مطالب را بخوانید. آنطور که خواندید 5فرم شکل صورت و بدن برای بانوان و آقایان شناخته شده است. با آن نکات می توان لباس مجلسی خود را به خوبی ست کرد. همچنین در سایت زنبیل نو می توانید، لباس های بیشماری با انواع مختلف فرم بدن تهیه کنید.

 

موضوع مقاله لباس مجلسی
نویسنده ملیکا مرادی
تاریخ 12/9/1402
چرا باید به فرم اندام در خرید لباس مجلسی دقت کنیم؟ برای آنکه آن را به زیبایی و اصولی ست کنیم، دانستن این نکات لازم است.

سوالات متداول: ست کردن لباس مجلسی برای انواع اندام ها

  1. چرا باید به فرم صورت و بدن هنگام خرید لباس مجلسی دقت کنیم؟

برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشیم، باید به فرم مناسب خودممان توجه داشته باشیم.

  1. انواع شکل اندام ها چیست؟

فرم های مستطیل، مثلثی، بیضی، مثلث معکوس وساعت شنی است.

  1. از کجا می توان لباس های بیشماری برای اندام های مختلف تهیه کرد؟

با مراجعه به سایت zanbilno می توان لباس تهیه کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *