نگهداری لباس + 5 نکته ی محافظتی از پارچه ی آن

نکات-شست-وشو - نگهداری لباس

نگهداری لباس باید برای ما مهم باشد. لباس ها بخش مهمی از زندگی ما هستند.  آنها نه تنها برای گرم نگه داشتن ما، بلکه برای بیان شخصیت و سلیقه ما نیز مورد استفاده قرار می گیرند.  با این حال، لباس ها می توانند به راحتی آسیب ببینند. سویشرت شلوار ریبوک انتخاب مناسب با سلیقه شماست. بنابراین مهم است که از آنها به درستی نگهداری کنیم. نگهداری صحیح از لباس ها می تواند به افزایش طول عمر آنها کمک کند و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کند. سویشرت شلوار ریبوک در نگهداری لباس ذهن شما را اذیت نخواهد نکرد. زنبیل نو بهترین انتخاب برای شما.

فهرست تصاویر

نگهداری لباس 1 دقت-و-نگه-داری

نگهداری لباس 2بررسی

نگهداری لباس 3مجلسی

بررسی نکات برای شست و شو و نگهداری لباس

1-شستشوی لباس اولین قدم در نگهداری لباس  است.  با این حال، مهم است که لباس ها را به درستی بشویید تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید. اولین قدم در شستشوی صحیح لباس ها، 2-خواندن برچسب مراقبت از آنها است.  برچسب مراقبت به شما می گوید که لباس را چگونه باید بشویید، خشک کنید و اتو بزنید. برای شستشوی لباس با ماشین لباسشویی، مراحل زیر را دنبال کنید.3-لباس ها را دسته بندی کنید. لباس ها را بر اساس جنس، رنگ و میزان کثیفی دسته بندی کنید. سویشرت شلوار ریبوک را می توانید راحت بشویید.

لباس ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید. شوینده مناسب را اضافه کنید. مقدار شوینده مناسب را با توجه به دستورالعمل های روی بسته بندی شوینده اضافه کنید. چرخه شستشوی مناسب را انتخاب کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید.پس از پایان شستشو، لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید. لباس ها را بلافاصله پس از پایان شستشو از ماشین لباسشویی خارج کنید تا از چروک شدن آنها جلوگیری شود. دقت کنید اگر پس از شست و شو لباس ها به موقع خارج نکنید لباس ها با جنس های حساس تر زود تر چروک می شوندو چروک شان عمیق تر خواهد بود.

 4-لباس ها را بر اساس جنس، رنگ و میزان کثیفی دسته بندی کنید.لباس ها را در یک وان پر از آب سرد قرار دهید.  مقدار آب کافی را در یک سینک یا وان بریزید تا لباس ها به طور کامل در آب فرو بروند.شوینده مناسب را اضافه کنید. مقدار شوینده مناسب را با توجه به دستورالعمل های روی بسته بندی شوینده اضافه کنید.لباس ها را به آرامی در آب بشویید. لباس ها را به آرامی در آب بشویید و از مالیدن آنها به یکدیگر خودداری کنید. لباس ها را آبکشی کنید. لباس ها را به طور کامل آبکشی کنید تا تمام شوینده از آنها پاک شود. با zanbilno انتخاب های جذابی داشته باشید.

بررسی کلی  برای نگهداری از لباس های شسته شده

نگهداری  صحیح از لباس های شسته شده می تواند به افزایش طول عمر آنها کمک کند و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کند.  لباس ها را بر اساس جنس، رنگ و میزان کثیفی دسته بندی کنید. این کار به شما کمک می کند تا لباس ها را به طور صحیح بشویید و خشک کنید. از شوینده مناسب برای جنس لباس استفاده کنید. شوینده های نامناسب می توانند به لباس ها آسیب برسانند.لباس ها را با دمای آب مناسب بشویید. دمای آب بیش از حد بالا می تواند به لباس ها آسیب برساند.لباس ها را با توجه به رنگ آنها بشویید.

لباس های رنگی روشن را با لباس های رنگی تیره نشویید.لباس ها را بیش از حد نشویید. شستشوی بیش از حد لباس ها می تواند به الیاف آنها آسیب برساند.لباس ها را به درستی خشک کنید. خشک کردن نامناسب لباس ها می تواند باعث چروک شدن یا تغییر شکل آنها شود .لباس ها را در مکانی خشک و تاریک نگهداری کنید. نور و رطوبت می توانند به لباس ها آسیب برسانند.لباس های چروک شده را قبل از نگهداری آویزان کنید یا اتو بزنید. چروک شدن لباس ها می تواند باعث آسیب دیدن آنها شود.لباس های آسیب دیده را ترمیم کنید. زنبیل نو شیک ترین ها را برای شما در نظر دارد.

در اینجا چند نکته اضافی برای نگهداری از لباس های شسته شده آورده شده است:

 1. از خشکشویی برای لباس هایی که نیاز به مراقبت ویژه دارند استفاده کنید.
 2. لباس های ظریف را به صورت دستی بشویید.
 3. لباس های پشمی را با دست یا در خشک کن با دمای پایین بشویید.
 4. لباس های جین را با دست یا در ماشین لباسشویی با چرخه ملایم بشویید.
 5. لباس های چرمی را با دست یا در خشکشویی بشویید.
دقت-و-نگه-داری - نگهداری لباس

  دقت-و-نگه-داری – نگهداری لباس- زنبیل نو

نگهداری لباس 1 دقت-و-نگه-داری

بررسی نحوه ی  دقت و نگهداری  از لباس های زمستانی

نگهداری لباس های زمستانی می تواند دشوار باشد، زیرا این لباس ها اغلب از پارچه های خاص و گران قیمت هستند.  با این حال، با رعایت چند نکته ساده  در خصوص نگهداری لباس می توانید لباس های زمستانی خود را به خوبی نگهداری کنید و از آنها مدت زمان بیشتری استفاده کنید. نگهداری لباس های پشمی :  لباس های پشمی از الیاف طبیعی ساخته شده اند که می توانند در صورت مراقبت صحیح، سال ها دوام بیاورند. با این حال، لباس های پشمی نسبت به سایر انواع پارچه ها حساس تر هستند و باید با احتیاط بیشتری از آنها مراقبت کرد.لباس های پشمی را با دست بشویید.

استفاده از ماشین لباسشویی در نگه داری لباس می تواند به الیاف پشمی آسیب برساند.از شوینده ملایم مخصوص لباس های پشمی استفاده کنید. شوینده های معمولی می توانند به الیاف پشمی آسیب برسانند.لباس های پشمی را با آب سرد بشویید. آب گرم می تواند به الیاف پشمی آسیب برساند.لباس های پشمی را در خشک کن خشک نکنید. خشک کردن لباس های پشمی در خشک کن می تواند باعث تغییر شکل آنها شود.لباس های پشمی را روی یک سطح صاف پهن کنید تا خشک شوند. با zanbilno خاص شوید.

نگهداری لباس های چرمی:  لباس های چرمی را به طور مرتب تمیز کنید. گرد و غبار و آلودگی می توانند به چرم آسیب برسانند.از مرطوب کننده چرم برای جلوگیری از خشک شدن چرم استفاده کنید.  چرم خشک می تواند ترک بخورد و آسیب ببیند.از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون برای براق کردن چرم استفاده کنید. این کار به محافظت از چرم کمک می کند.لباس های چرمی را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید. نور و رطوبت می توانند به چرم آسیب برسانند.از لباس های چرمی در برابر سایش و پارگی محافظت کنید.

بررسی - نگهداری لباس
بررسی – نگهداری لباس – زنبیل نو

نگهداری لباس 2بررسی

 بررسی نحوه ی دقت و نگهداری از لباس های مجلسی

در نگهداری لباس، لباس های مجلسی اغلب از پارچه های ظریف و گران قیمت ساخته شده اند که نیاز به مراقبت ویژه ای دارند.  با رعایت چند نکته ساده  در خصوص نگهداری لباس می توانید لباس های مجلسی خود را به خوبی نگهداری کنید و از آنها مدت زمان بیشتری استفاده کنید. لباس های مجلسی را بر اساس جنس، رنگ و میزان کثیفی دسته بندی کنید.  این کار به شما کمک می کند تا لباس ها را به طور صحیح بشویید و خشک کنید.از شوینده مناسب برای جنس لباس استفاده کنید.  شوینده های نامناسب می توانند به لباس ها آسیب برسانند. با زنبیل نو بهترین باشید.

لباس های مجلسی را با دمای آب مناسب بشویید. دمای آب بیش از حد بالا می تواند در نگهداری لباس به لباس ها آسیب برساند.لباس های مجلسی را با توجه به رنگ آنها بشویید. لباس های رنگی روشن را با لباس های رنگی تیره نشویید.شستشوی بیش از حد لباس ها می تواند به الیاف آنها آسیب برساند.لباس های مجلسی را به درستی خشک کنید. خشک کردن نامناسب لباس ها می تواند باعث چروک شدن یا تغییر شکل آنها شود.لباس های مجلسی را در مکانی خشک و تاریک نگهداری کنید. نور و رطوبت می توانند  در خصوص نگهداری لباس به لباس های ما آسیب برسانند.لباس های مجلسی را از حشرات دور نگه دارید.  حشرات می توانند به لباس ها آسیب برسانند.

مجلسی- نگهداری لباس
مجلسی – نگهداری لباس -زنبیل نو

نگهداری لباس 3مجلسی

نتیجه گیری در خصوص بررسی نحوه ی نگهداری لباس

نگهداری صحیح از لباس می تواند به افزایش طول عمر آنها و از آسیب دیدن آنها جلوگیری کند. این امر به ویژه برای لباس های گران قیمت و حساس مهم است. بنابراین به یک سری نکات برای انتخاب بهترین گزینه ها ی  نگهداری لباس اشاره کردیم تا به شما عزیزان کمک کنیم تا ضرر مالی کمتری ببینیدو به بهترین نحو از لباس های خود نگه داری کنید. اینکه لباس های زمستانی و مجلسی و حساس را چطور نگه داری کنیم تا کم ترین آسیب را ببینید.همچنین به نحوه ی شست و شوی لباس ها اشاره کردیم تا خیالمان راحت باشد تمام تلاشما ن را برای نگهداری لباس  انجام داده ایم.  با بررسی zanbilno ضرر نخواهید کرد.

سوالات متداول در خصوص  بررسی نحوه ی نگهداری لباس

 1. چگونه در بررسی نگهداری لباس از شوینده مناسب برای جنس لباس استفاده کنیم؟

شوینده های نامناسب می توانند به لباس ها آسیب برسانند. برای انتخاب شوینده مناسب  جنس لباس، می توانید از برچسب های مراقبتی که روی لباس ها وجود دارد استفاده کنید.

 1. چگونه در نحوه ی نگهداری لباس ، لباس ها را با توجه به رنگ آنها بشوییم؟

شستشوی لباس های رنگی روشن با لباس های رنگی تیره می تواند باعث رنگ پس دادن لباس ها شود.

 1. چگونه لباس ها را به درستی خشک کنیم؟

خشک کردن نامناسب لباس ها می تواند باعث چروک شدن یا تغییر شکل آنها شود.

موضوع نگهداری لباس + 5 نکته ی محافظتی از پارچه ی آن
تاریخ 10/10/1402
نویسنده الهام شاه وردی
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
 • شهلا 11 بهمن 1402 / 1:06 ب.ظ

  وای چقد خوشحالم این مقاله رو خوندم. شهری که من هستم همیشه اکثر ماه های سال سرده و یکی از دغددغه هام نگهداری لباس زمستونی هست . ممنووون از مقاله کاربردی تون

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *