4 نکته حائز اهمیت که در خرید اینترنتی لباس باید بدانید!

نکات مهم خرید لباس- خرید اینترنتی لباس

خرید اینترنتی لباس تا حد زیادی در هزینه‌ ها و زمان صرفه‌جویی کرده و مزیت‌های زیادی را به همراه دارد. شما در خرید اینترنتی لباس و شلوار غواصی مردانه اسیکس دیگر نیازی به گشتن بین بازارچه‌ها و فروشگاه‌های مختلف ندارید. به‌راحتی با چند کلیک ساده می‌توانید انواع شلوار غواصی مردانه اسیکس را در صفحه مانیتور یا تلفن همراه خود ببینید. در کنار تمامی این مزایا ممکن است لباسی که خریداری‌شده به هر دلیلی آن چیزی نباشد که شما تصور می‌کردید. این مطلب آنقدر مهم است که حتی در مطالعات اجتماعی ششم دبستان و آموزش آن به کودکان آمده است. برای‌اینکه بیشتر با نکات مهم و طلایی در زمینه‌ی خرید اینترنتی لباس آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

نویسنده مریم زارعی
تاریخ مقاله 29 مرداد 1402
انواع پارچه‌های لباس پلی‌استر، ابریشمی، کتان، نایلون، ریون، پنبه
نکات مهم خرید اینترنتی لباس اندازه‌گیری سایز، جدول سایزبندی، جنس پارچه، نظر کاربران، توضیحات سایت فروش، فروشگاه‌های معتبر

فهرست تصاویر

نکات خرید لباس 1- اندازه‌گیری استاندارد لباس

نکات خرید لباس 2- خرید آنلاین لباس

نکات خرید لباس 3- فروشگاه‌های معتبر

گرفتن اندازه‌ بالاتنه و پایین‌تنه برای انواع لباس‌های زنانه و مردانه

در خرید اینترنتی لباس یا شلوار غواصی مردانه اسیکس، سایزها با توجه به برندها و سری‌های تولید باهم تفاوت دارند. می‌توانید این مشکل را در مغازه‌ ها و فروشگاه‌ های حضوری با یک پرو ساده مشخص کنید. اما هنگام خرید اینترنتی لباس شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید. برای ‌همین لازم است با متر نواری دور قفسه سینه، کمر، باسن و قد شلوارتان را اندازه گیری کنید. اگر نمی‌دانید چطور این اندازه‌ها را به دست بیاورید، به خیاط مراجعه کنید یا از دستورالعمل‌های استاندارد موجود کمک بگیرید. مثلا برای اندازه گیری دور سینه از طریق متر و از پرترین قسمت آن باید اندازه ‌گیری کرد. یا برای دور کمر متر را به ‌صورت شل و آزاد قرار دهید.

اندازه گیری استانداد - خرید اینترنتی لباس
اندازه گیری استانداد – خرید اینترنتی لباس – زنبیل نو

نکات خرید لباس 1- اندازه‌گیری استاندارد لباس

نکته قابل‌توجه این است که متر نباید به پارچه بچسبد

اندازه‌گیری کمر را از باریک‌ترین قسمت انجام دهید. حال برای اندازه‌گیری دور بازو بایستی متر را به دور آن، در بزرگ‌ترین قسمت آن قرار دهیم. اندازه سایز آستین در مناسب بودن لباس در خرید اینترنتی لباس اهمیت به‌سزایی دارد. باید از طریق متر، از برآمدگی شانه تا قسمت مچ را اندازه‌گیری کرد. برای اندازه‌گیری کارور جلو دست‌هایتان را در امتداد بدن قرار دهید. سپس فاصله بین محل اتصال دو بازو بدن را از سمت راست تا چپ اندازه بگیرید. برای کارور پشت باید از پشت بدن و پایین گردن اندازه‌گیری کرد. در اغلب لباس‌های زنانه قد لباس در جلو و پشت مثل هم است.

بعضی وقت‌ها نیز طراحی لباس به‌صورتی است که قد جلو با پشت متفاوت است. برای اندازه‌گیری قد بالاتنه جلو، متر را از سرشانه تا کمر قرار دهید. برای اندازه‌گیری قد بالاتنه پشت نیز مشابه جلو، دقیقاً از سرشانه تا کمر را از طریق متر اندازه می‌گیریم. سپس پاهای‌مان را در کنار هم قرار می‌دهیم تا پهن‌ترین قسمت دور باسن را اندازه‌گیری کنیم. متر را بایستی به‌صورت موازی با زمین قرار بدهید. همچنین متر را از دور کمر تا قد شلوار اندازه‌گیری می‌کنیم.

جدول سایزبندی استاندارد لباس‌های زنانه و مردانه را مدنظر داشته باشید

در خرید اینترنتی لباس اندازه‌هایی که از خودتان به‌دست آورده‌اید را با جدول سایزبندی لباس‌های سایت تطبیق بدهید. سپس سایز لباسی را که قرار است سفارش دهید  پیدا کنید. بهتر است از سایت زنبیل نو خرید اینترنتی لباس‌ها را انجام ‌دهید. زیرا برندهای متنوعی دارد. پیشنهاد می‌شود که یک نگاه اجمالی به جدول سایز در وب‌سایت تولیدکننده لباس بیندازید. چون جدول‌های موجود در فروشگاه‌های خرید اینترنتی لباس راهنماهای عمومی‌تری هستند.  بنابراین ممکن است جدول سایز موجود در سایت خرید اینترنتی لباس بگوید که باید سایز ۴۴ را انتخاب کنید. اما جدول شرکت تولیدکننده‌ی لباس سایز ۴۶ را به شما پیشنهاد کند. نکته دیگری که بهتر است در هنگام خرید اینترنتی لباس در نظر بگیرید، اندازه‌های لباس بر تن مدل است.

خرید آنلاین لباس- خرید اینترنتی لباس
خرید آنلاین لباس- خرید اینترنتی لباس- زنبیل نو

نکات خرید لباس 2- خرید آنلاین لباس

با جنس‌های مختلف پارچه در هنگام خرید اینترنتی لباس آشنا باشید

یکی از نکات مهمی که در زمان خرید اینترنتی لباس باید به آن توجه کنید، جنس پارچه است. به هیچ‌وجه صرفاً با توجه به‌عکس به خرید یک محصول نپردازید. ممکن است لباس مدنظر شما ازنظر دوخت و طراحی بسیار زیبا باشد. اما ازنظر کیفیت پارچه مرغوب نبوده و حتی باعث بروز حساسیت‌های پوستی در شما شود. معمولاً در سایت‌های معتبر و پیج‌های خرید اینترنتی لباس مثل zanbilno، جنس پارچه موردنظر در مشخصات نوشته‌شده است. بنابراین یکی از قسمت‌های مهمی که باید در زمان خرید اینترنتی لباس به آن دقت کنیم، جنس محصول است.

  1. پلی‌استر:

مهم‌ترین ویژگی پارچه پلی‌استر، چروک نشدن آن هست. اما در کنار این مزیت بزرگ دارای عیبی هم هست. آن‌هم این است که هوا از آن عبور نمی‌کند. به همین منظور گزینه مناسبی برای فصل‌های گرم سال نخواهد بود.

  1. بسیاری از خانم‌ها علاقه‌ی شدیدی به پارچه ابریشمی دارند. پارچه‌های ابریشمی به‌طورمعمول دارای بافت لطیف و ضد حساسیت هستند اما قیمت بالایی دارند. در سایت زنبیل نو می‌توانید خرید اینترنتی لباس را باقیمت مناسب انجام دهید.
  2. کتان:

در پارچه‌های کتان هوا به‌راحتی از آن‌ها عبور می‌کند و برای تابستان گزینه مناسبی هستند. تنها عیب بزرگ این پارچه، چروک پذیری بسیار بالای آن است.

  1. نایلون:

پارچه‌های نایلون دارای ساختاری قوی و محکم هستند و خیلی کم چروک می‌شوند و در برابر سرمای هوا مقاوم‌اند. محسوس‌ترین عیبی که می‌توان از این پارچه به‌عنوان عدم امکان اتو آن است.

  1. ریون:

پارچه‌های ریون جزو پارچه‌هایی با بافت لطیف است .اما طول آن نسبتاً کوتاه هست.

  1. پنبه:

این پارچه انتخاب مناسب بیشتر افراد هنگام خرید اینترنتی لباس محسوب می‌شود. از ویژگی‌های مهم آن می‌توان به راحت، نرم و باکیفیت بودن آن اشاره کرد. یکی از معایب این پارچه این است که بعد از شست وشو اندازه آن کم می‌شود و آب می‌رود. همین مسئله می‌تواند از دلایل عدم انتخاب این پارچه در خرید اینترنتی لباس باشد.

 

نظرات و تجربه کاربران و توضیحات سایت فروش و تشخیص فروشگاه‌های معتبر

در خرید اینترنتی لباس اطلاعاتی که نظرات کاربران به ما می‌دهند برای ما ارزشمند است. زیرا درباره‌ی لباس مدنظرمان یک دیدگاه واقعی به ما ارائه بدهد. پس باید نظراتی را در سایت zanbilno  بخوانیم که با سایز و کیفیت جنس لباس مدنظر ما تطابق داشته باشد. بر این اساس، ممکن است لازم باشد که شما سایز بزرگ‌تر یا کوچک‌تری را برای خود انتخاب کنید. درنهایت احتمال دارد در قسمت سینه تنگ و در قسمت لگن گشاد باشد، یا ترکیب نامتناسب دیگری داشته باشد.

بعد از انتخاب محصول موردنظر و قبل از خرید اینترنتی لباس، حتماً توضیحات سایت را به‌خوبی مطالعه کنید. توضیحات محصول یک محتوای متنی است که در صفحه محصول نمایش داده می‌شود. همچنین توضیح می‌دهد که این محصول چیست و چه سودی از خرید آن عاید ما می شود. در این قسمت توضیحاتی در مورد نحوه نگهداری، نوع شستشو، اطلاعات دقیق در مورد کالا در اختیارتان قرار خواهد گرفت. به‌این‌ترتیب؛ با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها می‌توانید تصمیم‌گیری راحتی برای خرید یا عدم خرید اینترنتی لباس داشته باشید.

امروزه تعداد سایت‌ها و پیج‌های فروش لباس، برای خرید اینترنتی لباس بسیار زیاد است. پس شما باید سعی کنید با انتخاب درست از فروشگاه‌های معتبر، خرید اینترنتی لباس خود را انجام دهید. تا هم ازنظر کیفیت خاطرجمع  باشید و هم اینکه خرید شما قطعاً به دستتان خواهد رسید. همچنین بتوانید خدمات پس از فروش از فروشگاه بگیرید. به وجود نماد اعتماد الکترونیکی، محل فروشگاه فیزیکی، آدرس دفتر مرکزی سایت و راه ارتباطی با فروشگاه توجه داشته باشید. با اطمینان از معتبر بودن فروشگاه به خرید اینترنتی لباس خود بپردازید. یکی از فروشگاه‌های معتبر در زمینه‌ی خرید اینترنتی لباس، سایت زنبیل نو می‌باشد.

فروشگاه‌های معتبر- خرید اینترنتی لباس
فروشگاه‌های معتبر- خرید اینترنتی لباس- زنبیل نو

نکات خرید لباس 3- فروشگاه‌های معتبر

سخن پایانی زیر را در رابطه با خرید اینترنتی لباس بخوانید

سرعت و سهولت بالا ، اطمینان از سلامت کالا، صرفه‌جویی در خرید اینترنتی لباس جزو مزایای آن می‌باشند. امکان مرجوع کردن کالا تا چند روز بعد، در دسترس بودن هزاران مدل برای انتخاب نیز از مزیت‌های دیگر هستند. کنار مزایای ذکرشده خرید با تخفیف از این فروشگاه‌ها تجربه خرید را شیرین‌تر می‌کند. هرچه زمان و دقت بیشتری در زمینه‌ی خرید اینترنتی لباس بکنید در هنگام رسیدن بسته خود رضایت بیشتری خواهید داشت. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر تجربه خرید اینترنتی لباس را نداشته‌اید سایت zanbilno بستری ایمن برای خرید اینترنتی لباس است. امیدواریم با رعایت این نکات خرید اینترنتی خوبی داشته باشید.

سؤالات متداول خوانندگان مقاله را در متن زیر بخوانید

۱. در خرید اینترنتی لباس به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اندازه‌گیری سایز- جدول سایزبندی- جنس پارچه- نظر کاربران- توضیحات سایت فروش- فروشگاه‌های معتبر.

۲. برای اندازه‌گیری سایز در خرید اینترنتی لباس چه قسمت‌هایی از بدن را باید اندازه‌گیری کرد؟

دور سینه- دور کمر- دور بازو- سایز آستین- کارور جلو- کارور پشت- قد بالاتنه جلو- قد بالاتنه پشت.

۳. آیا استاندارد اندازه لباس ها در همه سایت های خرید اینترنتی لباس و شرکت ها یکسان است؟

خیر؛ هر شرکت تولیدی استاندارد خاص خود را دارد که ممکن است با سایز سایت فروش لباس متفاوت باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *