خرید سویشرت + 5 نکته ی مهم هنگام انتخاب آن

لباس زمستانه - سویشرت

 

سویشرت و سویشرت شلوار ریبوک جزو استایل هایی است که هرساله مد است. در ادامه می خواهیم به بررسی نکاتی بپردازیم که هنگام خرید مهم است بدانیم. سویشرت کاربرد های متنوعی دارد. از این استایل می توان در ورزش، روزمره، گردش و حتی مهمانی های دوستانه استفاده کرد. خرید سویشرت در فصول پاییز و زمستان بیشتر است. با این حال لباس هایی با طرح سویشرت جنس نخی برای فصل بهار نیز تولید می شود. سویشرت شلوار ریبوک نیز جزو استایل های زیبا و راحت و مناسب چهارفصل است. برای تهیه ی آسان آن می توان به زنبیل نو مراجعه کرد.

فهرست تصاویر

لباس 1انواع لباس

لباس 2پوشاک

لباس 3اکسسوری

سویشرت در کجا ابداء شد و دلیل آن چه بود؟

سویشرت شلوار ریبوک جزو استایل های به روز و راحت است که می توان آن را به سادگی تهیه کرد. درادامه درباره ی تاریخچه ی سویشرت صحبت می کنیم. سویشرت برای اولین بار توسط بنجامین راسل جونیور، بازیکن فوتبال، درسال 1926 اختراع شد. قبل از آن پیراهن های ورزشی جنسی زمخت داشتند که اصلا راحت نبوند. خارش و سوزن سوزن شدن پوست یکی از ناراحتی هایی بود که این پیراهن های ورزشی آن را داشتند. بنابراین ایده ی سویشرت های ورزشی کاملا پنبه ای مورد توجه قرار گرفت. این سویشرت ها خنک تر و راحت تر بودند و این ایده صنعت مد را دگرگون کرد. بنجامین راسل با کمک پدرش این ایده را به عمل رساند.

مالک شرکت تولید لباس BR Jr پدر بنجامین بود. آن ها یک پیراهن ورزشی را از روی یک تاپ زنانه یک تکه ساختند. کمی بعد از اینکه این شرکت در این کار تخصص پیدا کرد. پیراهن های ورزشی، پلیور هایی گشاد و بدون یقه بودند. این شرکت در سال 1930 میلادی کارخانه ی ریسندگی Russell Athletic را راه اندازی کرد. این کارخانه فقط مخصوص تولید سویشرت بود. این شرکت تا الان به عنوان غول بزرگ چند ملیتی شناخته می شود.

این شرکت در زمینه ی تولید لباس های ورزشی فعالیت می کند. سویشرت ها برای گرم کردن بدن کاملا مناسب هستند. با این حال اسم ها به کلمه ی sweet به معنای عرق کردن بر می گردد. سویشرت ها جزو لباس های ورزشی رایج هستند. علاوه بر این معمولا در راستای هدف اصلی خود، به عنوان لباس ورزشی پوشیده می شوند. همچنین برای گرم کردن بدن در هوای سرد و ست کردن استایل های زیبا نیز مورد استفاده قرار می گیرند. برای تهیه ی سویشرت های مناسب ورزش می توانید به zanbilno مراجعه کنید.

لباس 1

پوشاک - سویشرت
پوشاک – سویشرت – زنبیل نو

تفاوت های سویشرت با هودی، دورس, ژاکت و پلیور

تفاوت سویشرت و هودی در کلاه دار بودن یا نبودن است. دورس درواقع جنس یک پارچه است که انواع مختلفی مثل گلکسی، پنبه نخ، گلکسی پشت کج راه و…دارد. هودی و سویشرت می توانند از جنس دورس باشند. همچنین می توانند از پارچه هایی مثل لاکرا، ویسکوز، نخ پنبه و پارچه پشمی نیز باشند. بین ژاکت و پلیور با سویشرت نیز تفاوت بسیار زیادی است. پلیور و ژاکت جزو لباس های بافتنی و گرم زمستانه هستند. جنس آنها معمولا که از الیاف مصنوعی، پشم و پلی استر است. همچنین تفاوت بین ژاکت و پلیور در نحوه ی بسته شدنشان است. پلیور ها اغلب جلو بسته هستند. ژاکت ها جلو باز هستند که با دکمه یا زیپ بسته می شوند.

نحوه ی ست کردن سویشرت در اصول رنگ بندی

اصول رنگ بندی دسته های مختلفی دارد. رنگ های اصلی، رنگ های ثانویه و رنگ های مرتبه سوم دسته های این اصول هستند. رنگ های اصلی شامل قرمز، آبی و زرد می شود. رنگ های ثانویه نیز رنگ هایی هستند که از ترکیب رنگ های اصلی درست می شوند. رنگ های مرتبه سوم، رنگ هایی هستند که از ترکیب رنگ های اصلی و ثانویه تشکیل می شوند. این دسته دارای رنگ هایی مثل سبز زرد، بنفش قرمز، سبزآبی، نارنجی قرمز و…است. براساس چرخه ی رنک می توانیم تکنیک های مختلفی را جهت ست کردن به کار ببریم.

رنگ های متضاد یا مکمل، رنگ های متوالی، رنگ های سه گانه و چهارگانه انواع این تکنیک ها هستند. رنگ های مکمل، رنگ هایی هستنند که در دایره ی رنگ رو به روی هم قرار دارند. رنگ های متوالی نیز به رنگ هایی می گویند که در این دایره پشت سرهم قرار دارند. رنگ های سه گانه، در دایره رنگ مثلثی را تشکیل می دهد. هر راس آن مثلث به فاصله ی یکسانی از هم قرار دارند. رنگ های چهار گانه نیز مانند رنگ های سه گانه است. با این تفاوت که یک مربع را در دایره تشکیل می دهد. در رنگ سه و چهار گانه می توانید رنگ های هر راس را با هم ست کنید.

دسته بندی های دیگری مثل رنگ های گرم و سرد و خنثی وجود دارند. رنگ های گرم شامل زرد، نارنجی و قرمز می شود. رنگ های سرد نیز شامل آبی، بنفش و سبز می شود. همچنین رنگ های خنثی شامل رنگ های سفید، سیاه و خاکستری می شود. می توانید هرکدام از تکنیک ها را برای ست کردن باهم ترکیب کنید. برای تهیه لباس هایی با رنگ بندی زیبا و قابل ست با همه چیز، می توانید به zanbilno مراجعه کنید.

لباس 2پوشاک

لباس - سویشرت
لباس – سویشرت – زنبیل نو

نحوه نگهداری و مراقبت از انواع جنس پارچه های سویشرت

  • پارچه های پنبه ای

برای شستن پارچه های پنبه ای باید آن را با آب سرد بشویید. اگر آنها را آب سرد نشویید ممکن است سایز آن کوچک تر شود. مزیت این پارچه این است که می توان آن را با لباسشویی شست. بعد از شست و شو کمی آن را تکان دهید تا از چروک شدن و آب رفتن آن جلوگیری کنید. همچنین می توانید برای نرم تر کردن پارچه ی پنبه ای از نرم کننده استفاده کنید.

اگر پارچه ی شما چروک شده است، آن را با درجه ی متوسط اتو کنید. همیشه پارچه ی پشمی را پشت و رو اتو کنید. اگر فکر می کنید ممکن است لباستان بسوزد، یک پارچه روی آن بیاندازید و اتو کنید. تغییر رنگ لباس به دلیل سوختن الیاف آن است، پس هیچوقت با حرارت بالا آن را اتو نکنید.

  • پارچه های پشمی

پارچه های پشمی را هرچه ملایم تر بشویید به عمر آن افزوده می شود. شست و شوی لباس های پشمی به دو صورت دستی و لباسشویی انجام می شود. اگر آن را با لباسشویی می شوییم، نکاتی را باید رعایت کنیم. باید آن را با شوینده های ملایم بشوییم. پودر و مایع لباسشویی می تواند به لباس ما آسیب بزنند. دمای مناسب ماشین لباسشویی 40درجه ی سانتی گراد است. چرا که دمای بالاتر باعث تغییر سایز و تغییرشکل لباس می شود. اگر ماشین لباسشویی قابلیت شست و شوی لباس پشمی را ندارد، آن را باآب سرد بشویید. اگر خواستید آن را با دست بشویید، آب ولرم را در تشت مناسب پرکنید.

شوینده ی ملایم را اضافه کنید و وقتی کف کرد، لباس را در آن بگذارید. بگذارید ده دقیقه در آب باشد و سپس به آرامی آن را آبکشی نمایید. برای تهیه ی انواع استایل های با کیفیت به زنبیل نو مراجعه کنید.

اکسسوری ها و استایل هایی که می توانید با سویشرت ست کنید

سویشرت ها را می توان با انواع مختلف استایل ها پوشید. برای استایل کژوال، می توانید سویشرت را با شلوار جین و کفش کتانی بپوشید. برای یک استایل نیمه رسمی، سویشرت را با شلوار کتان و کفش کتانی یا کفش پاشنه بلند بپوشید. برای یک استایل رسمی تر، سویشرت را با شلوار پارچه ای و کفش کلاسیک بپوشید. در ادامه به اکسسوری هایی که می توانید از آن استفاده کنید می پردازیم. کلاه یک اکسسوری ضروری برای فصل های سرد سال است. می توانید از کلاه های مختلف مانند کلاه لبه دار، کلاه بافتنی یا کلاه لبه پهن استفاده کنید.

شال گردن نیز یک اکسسوری گرم و راحت است که می تواند به استایل شما جلوه خاصی ببخشد.  می توانید از شال گردن های مختلف مانند شال گردن بافتنی، پشمی یا نخی با سویشرت خود استفاده کنید. دستکش ها می توانند به محافظت از دستان شما در برابر سرما کمک کنند. می توانید از دستکش های مختلف مانند دستکش های بافتنی، چرمی یا ورزشی با سویشرت خود استفاده کنید. کفش ها می توانند تأثیر زیادی بر استایل شما داشته باشند. می توانید از کفش های مختلف مانند کفش کتانی، ورزشی، پاشنه بلند یا بوت با سویشرت خود استفاده کنید.

عینک آفتابی می تواند به محافظت از چشمان شما در برابر نور خورشید کمک کند. همچنین می تواند به استایل شما جلوه خاصی ببخشد. می توانید از عینک آفتابی های مختلف با سویشرت خود استفاده کنید. ساعت می تواند یک اکسسوری شیک و کاربردی باشد. می توانید از ساعت های مختلف با سویشرت خود استفاده کنید. گوشواره، گردنبند و انگشتر نیز جزو اکسسوری هایی است که می توانید با استایل خود ست کنید. سبک و رنگ و میزان رسمیت را برای انتخاب اکسسوری در نظر بگیرید.

لباس 3 اکسسوری

لباس گرم - سویشرت
لباس گرم – سویشرت – زنبیل نو

جمع بندی انتخاب و خرید سویشرت و نکات مهم آن

همانطور که گفتیم سویشرت لباسی است که هرساله مد است. با این لباس می توان استایل های متنوع زیادی راست کرد. برای اینکه بتوانیم استایل درستی انتخاب کنیم باید نکات مربوط به آن را بدانیم. نکاتی همچون فرق آن با دیگر لباس های زمستانی، اصول رنگ بندی، اکسسوری و…را باید بدانیم. ایده ی تولید سویشرت اولین بار در 1926 داده شد. اصول رنگ بندی نیز نکته ی مهمی است که باید هنگام خرید سویشرت به آن دقت کنید. برای خرید استایل های زیبا با کیفیت مناسب می توانید به زنبیل نو مراجعه کنید.

موضوع مقاله خرید سویشرت + 5 نکته ی مهم هنگام انتخاب آن
نویسنده ملیکا مرادی
تاریخ 1402/9/19
چرا باید سویشرت بخریم؟ چون جزو استایل هایی است که هر ساله مد است.

سوالات متداول برای انتخاب و خرید سویشرت و نکات مهم آن

  1. دسته بندی های اصول رنگ بندی چه چیزهایی هستند؟

به طور کلی سه دسته بندی رنگ های اصلی، رنگ های ثانویه و رنگ های دسته سوم وجود دارند.

  1. اکسسوری های مختلف چه چیز هایی هستند؟

شال گردن، کلاه، کفش و کیف، عینک آفتابی و…انواع اکسسوری هستند.

  1. برای خرید استایل های زیبا و با کیفیت به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه آن می توان به zanbilno مراجعه کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *